-- Zvyšujeme podíl vyráběných dílů pomocí 3D tisku a řezů pomocí laserové technologie -- -- Používáme k výrobě chytrý systém Průmysl 4.0 -- -- Integrujeme do technologie internet věcí IoT -- -- Používáme centrální server pro technologii - výroba/klient/servis/dálkový dohled/údržba -- -- Klademe kromě jiného i velký důraz na spolehlivou likvidaci a odstraňování bakterií, virů, sporů, plísní, kvasinek, antibiotik, antikoncepce, estrogenů, testosteronů, rezidua léčiv, psychoaktivních drog, pesticidů, mikroplastů, izotopů a dalších toxinů z vody --
Novinky | Výzkumný Technologický Institut s.r.o.

Nově vyrábíme energetický AQ3 drink

Dovolujeme si Vám tímto oznámit, že po dlouhých ověřovacích přípravách rozjíždíme přípravu výroby „energetických - iontových – vitaminových – minerálních - nápojů“, čistě na přírodní bázi a to bez éček, emulgátorů, stabilizátorů, konzervačních látek, umělých sladidel a barviv, kofeinu, taurinu, guarany, glukuronolaktonu, ženšenu, karnitinu, synefrinu, Inositolu či výtažku ze semen konopí.


AQ3 drink (balený po 7 ks - týdenní dávka), je čistě přírodní nealkoholický nápoj, saturovaný kyslíkem.


Vhodný pro:

– děti v období růstu
– těhotné a kojící ženy
– ženy v období menopauzy
– sportovce a fyzicky pracující lidi
– řidiče motorových vozidel
– seniory
– pacienty dodržující některé diety
– lidi, kteří konzumují více bílého pečiva, cukrů a živočišných tuků
-osoby nadužívající alkohol
- lidi, trpící vysokým krevním tlakem nebo cukrovkou


Obsahuje: (kliknutím zobrazíte obsah)


Vápník a hořčík v takovém vzájemném poměru, který zajišťuje dobré využití v organismu, navíc je obohacen o acerolu ( šípky a rakytník), vitamíny B1, B6, E, B-karoten, vitamin D3...

Vápník má v organismu vliv na udržení zdravých kostí, zubů, přispívá k normální funkci svalů, k normálnímu přenosu nervových vzruchů a k normální krevní srážlivosti.

Hořčík přispívá ke snížení únavy a vyčerpání, k zachování normálních psychických funkcí a přenosu nervových vzruchů, udržuje normální funkci svalů, podílí se na udržení zdravých kostí a zubů.

Acerola je zdroj silného přírodního vitamínu C. Acerola obsahuje kromě kyseliny askorbové, tedy vitamínu C, celou škálu vitamínů B (thiamin, niacin, riboflavin, biotin…), dále pak vitamín A, E a P nebo-li rutin, různé minerály a flavonoidy. Všechny tyto látky pomáhají k lepšímu vstřebávání a využití právě velkého množství vitamínu C. Tím jsou přírodní zdroje cenných a pro tělo nepostradatelných látek  výjimečné.

Vitamin B1 tiamin, přispívá k normálnímu psychickému vývoji, k normální funkci nervového systému a správné srdeční funkci.

Vitamin B2 riboflavin, nám pomáhá dobře vidět. Jeho nedostatek způsobuje vznik šedého zákalu, což je u starších lidí jedna z významných příčin poruchy zraku, která dotyčného dovede až na operační sál.

Vitamin B3   niacin, je důležitý k uvolňování energie ze sacharidů. Má spoluúčast na řízení hladiny krevního cukru, udržování zdravé kůže, správné funkci nervového systému a zažívacího traktu, pomáhá udržovat zdravý mozek a nervové buňky, zmírňuje stavy úzkostí, nespavost a deprese. Výzkumy prokázaly, že pravidelné podávání vyšších dávek B3 výrazně pomohlo osobám s revmatoidní artritidou a osteoporózou. Kyselina nikotinová může být používána ke snižování hladiny cholesterolu v krvi.

Vitamin B5 kyselina pantotenová, ovlivňuje především metabolismus tuků a cholesterolu. Nedostatek poškozuje nervový systém, kůži, krvetvorbu, játra a nadledviny,  používá se  ke zvýšení sportovního výkonu (zejména svalstva nohou), a ke zlepšení stavu vlasů. Vyšší dávky podporují regeneraci při velkých tréninkových objemech způsobujících hormonální vyčerpání nadledvin.

Vitamin B6 pyridoxin, přispívá k normální funkci imunitního a nervového systému, k normální psychické činnosti a ke snížení únavy a vyčerpání.

Vitamin B7 biotin, hraje  důležitou roli i při léčbě cukrovky, zejména diabetu druhého typu. Kromě snižování hladiny cukru v krvi pomáhá chránit organismus před nervovým poškozením způsobeným právě tímto onemocněním. Používá se také při léčbě vrozených poruch metabolismu, pomáhá při vstřebávání dalších vitamínů, má antioxidační vlastnosti, zmírňuje svalové bolesti a v organismu je využíván při metabolismu glukózy. Je také účinný proti depresím, podporuje činnost pohlavních žláz a funguje jako prevence plešatosti. Zároveň podporuje centrální nervovou soustavu a ovlivňuje kvalitu spánku.

Vitamin B9 kyselina listová, je důležitá především pro správnou krvetvorbu, důležitou roli ale má také při metabolismu aminokyselin, účastní se takřka všech růstových a vývojových procesů v organismu. Je proto nezbytná především pro těhotné ženy, ale velmi důležitá i pro všechny ostatní, chrání také cévy a srdce a bojuje tak proti vzniku aterosklerózy. Účinný je i při léčbě depresí.

Vitamin B-karoten  je zdrojem vitamínu A a vykonává v organismu řadu důležitých funkcí. Především působí jako antioxidant, pomáhá neutralizovat volné radikály, reaktivní molekuly, které jednak vznikají během metabolických procesů v organismu, a jednak je přijímáme z vnějšího prostředí. Díky svým antioxidačním vlastnostem působí preventivně proti rozvoji kardiovaskulárních onemocnění. Betakaroten rovněž působí jako ochrana před fotooxidací, protože potlačuje negativní vliv volných kyslíkových radikálů, které vznikají v kůži důsledkem UV záření, a které mohou indukovat pre-kancerogenní změny v buňkách. V neposlední řadě má betakaroten stimulační efekt na imunitní systém a spolu s vitaminem E a selenem potlačuje vývoj zánětů oka.

Vitamin D3 má vliv na vstřebání a využití vápníku a fosforu z potravy, na podporu kostí a zubů, podporuje činnost svalů, přispívá k normální funkci imunitního systému.

Vitamin E přispívá k ochraně buněk před oxidačním stresem.

Vitamín K zásadně ovlivňuje metabolismus vápníku, přispívá k normálnímu proudění krve, pomáhá udržovat Vaše cévy zdravé a společně s vitaminem D přispívá k udržení zdravých a silných kostí, podporuje imunitní systém, podporuje tvorbu a udržení správné funkce svalů.

Jód potřebujeme zejména pro správnou funkci štítné žlázy a metabolismus živin (cukrů, tuků i bílkovin). Pozitivně ovlivňuje naši nervovou soustavu, zlepšuje mentální a intelektuální funkce, kvalitu kůže, vlasů, nehtů a zubů, podporuje trávení a má příznivý vliv na naši sexualitu.  

Šípek je  jeden z nejlepších prostředků na přirozenou imunitu. Dodá tělu látky proti infekci způsobené viry a bakteriemi, nervový vitamin B1 (pro soustředění), rostlinnou ochrannou látku rutin (důležitý pro zdravé cévy), vápník (pro kosti a zuby) a železo (pro krvetvorbu a zásobování buněk kyslíkem). Šípek tedy působí preventivně proti infekcím a nachlazení, zpevňuje cévy a pomáhá při bolestech žil a křečových žilách. Díky kombinaci vápníku, rutinu a vitaminu C je to jeden z nejlepších přírodních léků proti paradontóze a onemocnění dásní. Pečuje o dobré nervy a schopnost soustředění, je prospěšný v boji proti infekci žlučníku, ledvin i dýchacího systému, usnadňuje zažívání, pomáhá předcházet nadýmání a zadržování vody a také závratím. Šípek je velmi nápomocný ženskému reprodukčnímu systému, usnadňuje menstruační cyklus, ulevuje od křečí a je prevencí problémů s prsy. Čistí a vyživuje krev, posiluje oběhový, dýchací a trávicí systém, podporuje brzlík, který pomáhá optimálně pracovat imunitnímu systému.

Rakytník řešetlákový obsahuje až 200 x vyšší množství vitamínu C než citrón. Tento vitamín je zásadní pro správné fungování imunitního systému. Dále rakytník obsahuje provitamín A (beta karoten), vitamíny D, F, K, železo, mangan a bór, organické kyseliny, třísloviny a pektin. K normální funkci kardiovaskulárního systému rakytník přispívá zejména díky obsaženým flavonoidům ( vitamín P, antioxidační účinky a kladný vliv na lidský organismus, zvláště pak na cévy). Tyto látky pomáhají zlepšovat propustnost a pružnosti cév a krevních kapilár, protože aktivují tvorbu kolagenu. Rakytník podporuje tvorbu žluči a trávicích enzymů a tím přispívá ke správnému trávení. Chrání žaludeční sliznici před působením negativních vlivů. V kombinaci s medem  ještě zvyšuje svou  účinnost.

Yzop lékařský má diuretické (vylučovací) účinky, mírní trávící obtíže, je vysoce účinný proti zánětům a proti nadýmání, při suchém kašli, zahlenění a zánětech dýchacích cest; v dýchacích cestách působí dezinfekčně až antibioticky. Podobný účinek se projevuje i při léčbě močových cest.

Máta bergamotová je velmi vhodná je při různých zažívacích obtížích, mírní nadýmání a podporuje trávení. V psychické rovině podporuje koncentraci a posiluje psychiku. Pro duši přináší máta vizi a nový směr.

Slézový  list je velmi prospěšný při zánětech a podrážděných sliznicích horních cest dýchacích, žaludku a střev, při dráždivém kašli, zánětu hrtanu a při žaludečních vředech. Hojí různé defekty žaludeční a střevní sliznice, má též schopnost absorpční jako živočišné uhlí. Působí protizánětlivě, mírně svíravě a rozpouští hlen. Uplatňuje se při angíně a katarech hltanu i žaludku a střev.

Slunečnicový med má unikátní vlastnosti, kterým se málokterý jiný druh medu vyrovná. Je tvořen především jednoduchými a lehce stravitelnými cukry. To znamená, že je ideálním přísunem energie. Vzhledem ke svojí chuti se jako sladidlo příliš nehodí, ale výborně poslouží při zahánění náhlé únavy. Obsahuje také dostatek bílkovin a dokonce i minerální látky a vitamíny. Med  obsahuje jednoduché cukry, které tělo  lehce  zpracuje, jdou přímo do krve. Slunečnicový med je tedy energetická potravina obsahující jednoduché, lehce stravitelné cukry, velké množství bílkovin, minerální látky a vitamíny. Med jako potravina je svým způsobem nezastupitelný ve výživě zejména dětí, sportovců a rekonvalescentů. Jeho denní konzumace má velký význam i pro zdravého člověka. Med, použitý v AQ3 drinku, pochází z nejzdravější oblasti  jižních Karpat.

Skořice působí příznivě na zažívání, odstraňuje bolesti žaludku a předchází vzniku žaludečních vředů. Kromě toho pomáhá při plynatosti a průjmu, ulevuje při nadýmání a zlepšuje chuť k jídlu. Skořice zabraňuje vzniku krevních sraženin, protože má schopnost ředit krev. Celkově také napomáhá krevnímu oběhu a zdraví srdce. Díky antibiotickým a protiinfekčním  účinkům je skořice  společně s medem  považována za  nejvhodnější  přírodní prevenci a případně i terapii při chřipce, nachlazení nebo  třeba angině. Lze ji  zařadit   i mezi silné antioxidanty. Dokáže pečlivě hlídat hladinu cukru v krvi. Snižuje hladinu glukózy v krvi až o  30 %. Dokáže správně rozpouštět inzulín. Dokáže odplavit z těla nadbytečné tuky, čímž snižuje  hladinu cholesterolu, umí  regenerovat tkáně,  zlepšovat  celkový  metabolismus  buněk a urychlovat látkovou výměnu.
Ačkoli je med  označován  jako přírodní  antibiotikum, jeho síla je  v kombinaci  se skořicí  ještě zesílena. Pití  AQ3 drinku, ve kterém jsou rozpuštěny med a skořice, mívá rovněž příznivé  účinky na močový měchýř, neboť jej  čistí a odstraňuje  z něj infekce.  Pomáhá zvládat nachlazení i některé virové  nákazy. Velmi kvalitní,  v AQ3 drinku použitá skořice, pochází  z úrodného vnitrozemí Sri Lanky.

Voda pochází z  velmi kvalitního Bruntálského pramene a je  upravována a filtrována pouze fyzikálním způsobem.  AQ3 – je 100 % přírodní, osvěžující, slabě mineralizovaný nápoj s obsahem (RL) cca 250  mg/l s příchutí  Švýcarských bylinných extraktů (yzop lékařský, bergamotová máta, list slezu), přírodních rostlinných výtažků (alternativně máty a limetky, kaktusu, jahody, mandarinky, kokosu, pomeranče, citronu, citronové trávy),  s koncentrací  od 0,001 až  0,005 % , alternativně s koncentrovaným  ovocným džusem, ovocnými šťávami, vhodný pro každodenní  konzumaci, s  poměrem vápníku  a hořčíku   2 : 1, což je důležité pro optimální vstřebávání hořčíku. Přírodní voda s příchutí je sterilizovaná ozónem a saturovaná kyslíkem. 
AQ3 drink neobsahuje žádné známé alergeny a je:


- bez umělých sladidel
- bez sacharidů
- bez tuku
- bez bílkovin
- bez nasycených mastných kyselin
- bez konzervantů
- bez oxidu uhličitého
- bez sulfanu
- bez umělých potravinářských aromat
- s vysokou biogenní hodnotou vody
- s výbornými organoleptickými vlastnostmi


 • Jedna plechovka obsahuje doporučené denní množství vitamínů a minerálů   

 • Doporučená denní dávka  je 0,25 mL

 • Pití tohoto přírodního nápoje se doporučuje v ranních až dopoledních hodinách a to  pro svou vysokou energetickou  hodnotu

 • V případě řízení motorových  vozidel působí proti útlumově i v nočních hodinách 

 • Pití AQ3 drinku nenahrazuje spánek

 • Skladujte a konzumujte při teplotě okolo 12 - 15 stupňů Celsia

 • Po otevření zkonzumujte nebo   krátkodobě uchovávejte v chladu okolo  7  stupňů Celsia

 • Spotřebujte do data uvedeném na etiketě


Nápoje jsou vyráběny v souladu s CZ normou a vyhláškou:

 • 252/2004 Sb., což je norma na pitné vody ze zdrojů jako vrt, VVŘ apod.

 • 275/2004 Sb. (doplněno o 404/2006 Sb.), což je vyhláška s parametry a identifikací zdrojů a povolenými limity pro „balené vody“


Negativa energetických nápojů s umělými přísadami:

 

 • V půl litru takového nápoje najdete 13 lžiček cukru a 160 mg kofeinu

 • Cukr je spojován s nárůstem obezity a podílí se na mnoha nemocech a chorobách v těle. Navíc cukr v energetických nápojích je z těch nejhorších zdrojů

 • Pokud je nápoj bez cukru, najdete v něm umělá sladidla, které nejsou pro zdravý život optimální

 • Kofein je v kontrolované míře v pořádku, v kávě či zeleném čaji je přínosem a je považován za pozitivní, díky přírodnímu původu. Původ kofeinu v energetických nápojích je jiný a je ještě v kombinací s dalšími nepřírodními látkami

 • Nadměrné dávky kofeinu mohou působit nespavost, třes, bolest hlavy nebo hrudi

 

Co může následovat po pití energetických nápojů s umělými přísadami:

 

 • Bolest hlavy či migrény

 • Nespavost a to i dlouhodobá

 • Cukrovka

 • Závislost na kofeinu nebo nápojích samotných

 • Nebezpečné chování; podnikání rizikových činností, při kterých hrozí i zranění či porušení zákonů

 • Nervozita a úzkost;  i po pouhých 250 ml nápoje

 • Nevolnost a zvracení

 • Alergická reakce

 • Rychlé bušení srdce

 • Třes


! Vysoká konzumace energetických nápojů s umělými přísadami, může vést k poškození jater či nervové soustavy. Při konzumaci při vývinu (puberta a dříve) jsou možné poruchy při růstu a rozvoji jedince. Pokud jsou konzumovány u této skupiny s alkoholem, riskují závažné poškození zdraví !